podróżowanie sposobem na życie - 5 rad - travel as a way of living
Podróżowanie sposobem na życie – 5 rad
16/01/2020
10 prastarych praktyk promiennego życia Robina Sharma
10 prastarych Praktyk Promiennego Życia (od mnicha)
16/01/2020
Show all

6-tygodniowy program całkowitej odnowy

6-tygodniowy program całkowitej odnowy be better programme

6-tygodniowy program całkowitej odnowy stworzyłam dla samej siebie i z miłości do samej siebie. Ale może i Tobie się przyda? Jeśli chcesz osiągnąć swój maksymalny potencjał, stać się zdrowszym, silniejszym, piękniejszym, mądrzejszym. Jeżeli chcesz stać się tym, kim zawsze chciałeś być, ten program jest dla Ciebie.

6-tygodniowy Program Całkowitej Odnowy

jak sama nazwa wskazuje trwa 6 tygodni. Składa się z kilku elementów:

1. Odnowa ciała:

  • Wprowadzenie bardzo restrykcyjnej 6-tygodniowej diety owocowo-warzywnej dr Ewy Dąbrowskiej. Kiedy nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości pożywienia z zewnątrz, Twoje ciało zaczyna żywić się wewnętrznie – przetwarza stare tłuszcze, komórki itd. na niezbędne do życia produkty. W ten sposób całkowicie zregenerujesz swoje ciało. Dieta dr Dąbrowskiej może pomóc Ci również, jeśli borykasz się z różnymi chorobami (cukrzyca, Hashimoto i wiele innych). Szczegóły dotyczące diety i jej niesamowitego leczniczego działania znajdziesz tutaj https://ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa/

Gdy mieszkałam w Rumunii kilka lat temu, przeprowadziłam u siebie dietę dr Dąbrowskiej. Po 2,5 tygodniach jej stosowania wypukła blizna na udzie po ugryzieniu psa stała się całkiem płaska, zniknął również ból pleców, który dokuczał mi od 2 lat. Po 6-tygodniach zdałam sobie sprawę, że 90% mojego cellulitu po prostu zniknęła. Straciłam również 8 kilogramów wagi.

  • Regularne, codzienne ćwiczenia fizyczne – podczas diety możesz czuć się dość słabo (ze względu na niską kaloryczność dozwolonych pokarmów). Bardziej wymagające sporty, mogą nie być najlepszym pomysłem w trakcie trwania programu. Polecam Callanetics – to zestaw ćwiczeń stworzony w latach osiemdziesiątych przez Callan Pinckney polegający na wielokrotnym powtarzaniu minimalnych ruchów w celu pracy nad głębokimi mięśniami.
  • Pij dużo płynów, minimum 2 litry dziennie. Kawa, mocna herbata, alkohol, słodzone napoje nie są dozwolone.

2. Medytacja

Poświęć minimum 25 minut każdego dnia na medytację (najlepiej 2 razy dziennie – rano i wieczorem). Dowiedz się dlaczego jest to ważny element programu i jak medytować czytając artykuł Medytacja wschodnia i chrześcijańska.

3. Rozwój:

  • Potraktuj program jako czas dla siebie. Zastanów się co chciałbyś rozwinąć: w moim wypadku jest to nauka języka hiszpańskiego, rozwijanie umiejętności pisarskich i ilustratorskich. Postaraj się znaleźć na to kilka minut każdego dnia.
  • Czytaj – każdego dnia poświęć 30 minut na przeczytanie kawałka inspirującej książki – najlepiej biografii kogoś, kogo podziwiasz.

4. Dzień offline

Podaruj sobie jeden dzień w tygodniu bez telefonu, telewizji i Internetu. Spędź go sam ze sobą lub z najbliższymi.

5. Pisz Dziennik Odnowy:

  • Dzień przed rozpoczęciem programu zastanów się dlaczego się na niego zdecydowałeś, nad czym chcesz popracować, co osiągniesz po jego skończeniu, jak wyobrażasz sobie plan Twojego dnia po uwzględnieniu 5 elementów programu. Codziennie rano przeczytaj te zapiski. Pomoże Ci to wytrwać w wysiłku.
  • Opisuj swoje codzienne doświadczenia, zmiany, które w sobie obserwujesz.
  • Spisuj każdego dnia, za co jesteś wdzięczny (tego dnia lub w swoim życiu).

6-tygodniowy Program Całkowitej Odnowy jest bardzo wymagający i zabierze Ci mnóstwo czasu każdego dnia. Zapewne będziesz musiał zrezygnować z kilku aktywności. A wyjście ze znajomymi i oglądanie, jak piją kawę, piwo lub jedzą ciasto czekoladowe, nie będzie łatwe. Pamiętaj jednak, że to tylko 6 tygodni. Czy jesteś w stanie poświęcić mniej niż 1,5 miesiąca swojego życia by  stać się tym, kim zawsze chciałeś być?


6-tygodniowy Program Całkowitej Odnowy wykorzystuje kilka z 10 prastarych Praktyk Promiennego Życia (z książki „Mnich, który sprzedał swoje Ferrari” Robina Sharma). Jeśli masz więcej czasu, może skusisz się na wprowadzenie wszystkich praktyk do swojego codziennego planu dnia? Zapoznaj się z nim w artykule 10 prastarych Praktyk Promiennego Życia (od mnicha).


Jeżeli zdecydujesz się zrealizować powyższy program i chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem, proszę zostaw komentarz poniżej ?.


Może zainteresują Cię i te wpisy:

Maria Inspires
Maria Inspires
Nazywam się Maria Durczyk. Kocham podróże, ilustrowanie, ludzi. Podróżuję do bliskich i dalekich krajów oraz ku zdrowiu i wewnętrznemu spokojowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *