Azja Południowo-Wschodnia od podszewki

medytacja wschodnia i chrześcijańska meditation
Medytacja wschodnia i chrześcijańska
16/01/2020
lista marzeń list of dreams
Moja Lista Marzeń
24/01/2020
W 2018 roku odbyłam samotną, 5-miesięczną podróż do Tajlandii, Laosu, Kambodży, Wietnamu, Malezji, Indonezji i Singapuru. Kraje te oraz Birma, Timor Wschodni, Brunei i Filipiny wchodzą w skład Azji Południowo-Wschodniej. Muszę przyznać, że Półwysep Indochiński i Archipelag Malajski są rajem dla budżetowych podróżników.

Ceny w Azji Południowo-Wschodniej:

Posiłek na ulicy lub w lokalnej restauracji będzie Cię średnio kosztował od 1 do 2,5 dolara. Trzeba pilnować się w Singapurze - w dzielnicy hinduskiej zjesz obiad za 2,5 dolara, ale w centrum za kanapkę w kawiarni możesz zapłacić nawet 16 dolarów.
Nocleg w hostelu w Tajlandii czy Wietnamie możesz znaleźć czasami nawet za 2 dolary (średnio od 4 do 6 dolarów). Najtańszy w Singapurze kosztować Cię będzie około 18 dolarów.
W ciągu pięciu miesięcy w Azji Południowo-Wschodniej na wszystko (noclegi, jedzenie, atrakcje, łącznie z biletami lotniczymi z i do Polski) wydałam około 14 000 złotych. Do tej kwoty powinieneś doliczyć koszt ubezpieczenia (wtedy około 1000 zł) oraz szczepionek przed podróżą (ponad 2000 zł!). Kilkakrotnie korzystałam z Couchsurfingu i Helpx-u, co pozwoliło mi trochę oszczędzić.

Moje najciekawsze artykuły o Azji Południowo-Wschodniej:

Snakes in Thaila

Jeśli wybierasz się w podróż, zerknij czy nie zainteresują Cię poniższe wpisy:

8 sposobów na przeprowadzkę za granicę
Maria Inspires
Maria Inspires
Nazywam się Maria Durczyk. Kocham podróże, ilustrowanie, ludzi. Podróżuję do bliskich i dalekich krajów oraz ku zdrowiu i wewnętrznemu spokojowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *