Meksyk od podszewki

lista marzeń list of dreams
Moja Lista Marzeń
24/01/2020
10 miejsc, które musisz odwiedzić w Meksyku best of Mexico najpiękniejsze miejsca w Meksyku
10 miejsc, które musisz odwiedzić w Meksyku
26/01/2020
Show all

Meksyk od podszewki

MEKsyk Mexico Bacalar lake

Kolorowe uliczki, przyjaźni ludzie, kuchnia doceniana przez smakoszy z całego świata, ciepłe wody Morza Karaibskiego, palmy, bardzo tu popularna salsa, bachata i cumbia - za to wszystko kocham Meksyk. Zobacz go moimi oczami ;)

Ciekawostki o Meksyku:

Waluta

Jednostką monetarną jest peso (MXN), Jeden złoty to około 5 pesos.

Nazwa

Oficjalna nazwa Meksyku to Meksykańskie Stany Zjednoczone.

Kuchnia

Kuchnia meksykańska (oraz azjatycka) jest najbardziej pikantna na świecie. Właśnie z tego kraju pochodzi papryka chili, a także awokado. Meksykanie jedzą nawet świeże owoce posypane chili, solą, cukrem i sokiem z limonki.

Otyłość

Dieta przeciętnego Meksykanina obfituje w mięso. Wegetarianizm nie jest tu jeszcze tak popularny jak w Europie. Mieszkańcy Meksyku od lat 80-tych konsumują dużą ilość przetworzonych produktów i ci mniej wykształceni piją codziennie Coca-Colę. W niektórych odległych wioskach łatwiej jest dostać ten niezdrowy napój niż wodę pitną. Meksykanie są obecnie najgrubszym narodem świata.

Ludzie

Mieszkańcy Meksyku są bardzo przyjaźni. Jednak nie wszyscy są niscy, śniadzi i na co dzień noszą sombrero. Te nakrycia głowy używane są jedynie na szczególne święta. Mieszkańcy północy są głównie pochodzenia hiszpańsko-metyskiego. Mogą być bardzo wysocy i bardzo bladzi. Na południu ludzie są głównie indiańskiego pochodzenia i cechuje ich niski wzrost, śniada skóra i szerokie twarze. Tak jak w Azji, w Meksyku ceni się jasny kolor skóry, dlatego niektórzy mieszkańcy w wielkich miastach namiętnie kupują kremy z filtrem i używają nawet specjalnych rękawów, podczas jazdy samochodem, by czasem słońce ich nie opaliło.

Praca

Kocham Meksyk i mogłabym tu mieszkać. Nie mogłabym jednak pracować... Wyobraź sobie, że standardowo pracując na etacie, przysługuje Ci jedynie 6 dni urlopu rocznie!!! Według mnie to kompletnie nieludzkie. I choć z czasem Twój urlop może wzrosnąć do kilkunastu dni w roku, to jeśli jednak dopuścisz się niewyobrażalnej zbrodni i zmienisz pracodawcę, to będziesz znów zaczynał u niego od 6 dni... Meksykanie nie są wielkimi formalistami i łatwo dostać pracę na czarno. Ja nie próbowałam. CIEKAWOSTKA: w Kanadzie standardowo przysługuje Ci 2 tygodnie urlopu rocznie. Niektórzy pracodawcy dają Ci jako gest dobrej woli 3 tygodnie rocznie. Europa nas bardzo rozpieściła pod tym względem...

Moje najciekawsze wpisy o Meksyku

Wegańskie przepisy z Meksyku:

Jeśli wybierasz się w podróż, zerknij czy nie zainteresują Cię poniższe wpisy:

8 sposobów na przeprowadzkę za granicę

Maria Inspires
Maria Inspires
Nazywam się Maria Durczyk. Kocham podróże, ilustrowanie, ludzi. Podróżuję do bliskich i dalekich krajów oraz ku zdrowiu i wewnętrznemu spokojowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *