Sayulita – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

San Pancho Meksyk na dzień czy na zawsze
San Pancho na dzień czy na zawsze?
01/03/2020
Przed i Po - 5 tygodni diety dr Ewy Dąbrowskiej
Przed i Po – 5 tygodni diety dr Ewy Dąbrowskiej
08/03/2020
Show all

Sayulita – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

Sayulita Meksyk - 10 rzeczy które musisz wiedzieć

Sayulita jest często nazywana „klejnotem koronnym” Riviery Nayarit. To idealne miejsce do surfowania, praktykowania jogi, relaksu w ciągu dnia i zabawy nocą. Poznaj 10 rzeczy o Sayulita, które musisz wiedzieć przed wizytą.

Sayulita – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wizytą

1. Playa Sayulita

Playa Sayulita to ładna plaża, ale pełna jest turystów i sprzedawców, a słońce niestety zachodzi nie w ocean, a za wzgórzami.

2. Playa Los Muertos

Sama Playa Los Muertos jest tylko mniejszą wersją Playa Sayulita. Również jest pełna turystów. Znajdziesz na niej cień pod drzewami. Najważniejsza jest jednak droga do Playa Los Muertos – przez kolorowy, malowniczy cmentarz. Musisz się tam przespacerować!

3. Playa Malpasos

Playa Malpasos leży na prawo od Playa Sayulita. Dojdziesz do niej w 30 minut po wzgórzach i przez dżunglę. Trasa nie jest trudna. ale jeśli chodzisz o lasce, raczej nie jest dla Ciebie. Playa Malpasos to nieoszlifowany diament. Kiedy doszłam tam z dziewczyną poznaną w moim hostelu, byłyśmy całkowicie same. Podobno ludzie tam nie chodzą, gdyż w przeszłości zdarzały się tam napady… Bądź ostrożny i idź tam mimo wszystko!

4. Surfing

Sayulita to idealne miejsce do surfowania. Znajdziesz tu wiele szkół, więc może warto spróbować swoich sił w tym sporcie?

5. Wózki golfowe

Wielu turystów porusza się po Sayulicie wózkami golfowymi. Jest to jednak tylko niewielkie miasteczko, więc spokojnie dojdziesz wszędzie pieszo ;).

6. Joga

Jeżeli kochasz jogę, to pokochasz też Sayulitę. Znajdziesz tu liczne studia. Będziesz też mieć możliwość ćwiczyć jogę na plaży Sayulita w każdy poniedziałek, piątek i niedzielę o 8 rano. Minimalny datek to 100 pesos. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z organizatorem przez Whatsapp +5215530766115.

7. Piękne zdjęcia

Nawet nieudolny fotograf zdoła zrobić w Sayulicie piękne zdjęcia, które pozwolą mu zabłysnąć na social mediach. Tylko spójrz na te kolory!

8. Gdzie zjeść w Sayulita

Jako weganka miałam troszkę więcej opcji w Sayulicie niż w oddalonym o 7 km cudownym San Pancho (zerknij do wpisu: San Pancho na dzień czy na zawsze ), ale wciąż największy wybór i pod tym względem największy komfort odczuwałam w Puerto Vallarta. Za owoce i warzywa zapłacisz w Sayulicie więcej niż w PV, które nie jest tanie. Polecam 2 restauracje:

  • Moja ulubiona Naty’s Cocina – maleńka meksykańska restauracyjka oferująca tacos z mięsem, ale też kilkoma wegańskimi i wegetariańskimi opcjami. Za sporych rozmiarów taco zapłacisz 20 pesos. Serwują je w podwójnej tortilli więc 2 lub 3 w zupełności Ci wystarczą. Były bardzo dobre! Niestety tak apetyczne, że zjadłam je, zanim zdążyłam zrobić zdjęcie! Naty’s Cocina jest otwarta od 8:30 do 16:00.
  • Americua – mała wegańska restauracyjka oferująca śniadania i obiady. Zjesz tu dania meksykańskie oraz burgery. Za danie dnia zapłacisz 90 pesos, a za owocową wodę dnia (woda, cukier i świeże owoce) 20 pesos. Jedzenie jest tu bardzo zdrowe i niezłe. Americua jest otwarta do godziny 15:00.

9. Sayulita – gdzie się zatrzymać

Spędziłam w Sayulicie tylko 2 dni i jedną noc. Zatrzymałam się w Hostal Tortuga, który jest położony w głębi wioski – jakieś 12 minut spacerkiem od plaży. Hostal Tortuga jest bardzo nowoczesny, z komfortowymi łazienkami. Jako gość hostelu, możesz korzystać z niewielkiego basenu. Za jedną noc zapłacisz 200 pesos (bez śniadania, ale możesz skorzystać z kuchni). Wady lokalizacji: hostel Tortuga leży w głębi wioski, więc około 5:30 rano okoliczne koguty zaczynają uporczywie piać. Całymi godzinami pieją tak do siebie nawzajem!

10. Sayulita – jak dojechać

Jeśli podróżujesz z Puerto Vallarta, możesz spokojnie dojechać lokalnym autobusem. Znajdziesz go na przystanku przed supermarketem Walmart. Koszt przejazdu to jedynie 46 pesos w jedną stronę. Autobusy do Sayulity odjeżdżają co około 20 minut.


Czy przedstawione przeze mnie 10 rzeczy które musisz wiedzieć przed wizytą w Sayulicie, przekonały Cię do przyjazdu do tego puebla? Wydaje mi się, że jest to najbardziej malownicze miasteczko jakie do tej pory widziałam w Meksyku. Jakie inne kolorowe miejsca widziałeś podczas swoich podróży? Podziel się proszę nimi ze mną w komentarzu poniżej.


Zerknij również do innych wpisów:

Maria Inspires
Maria Inspires
Nazywam się Maria Durczyk. Kocham podróże, ilustrowanie, ludzi. Podróżuję do bliskich i dalekich krajów oraz ku zdrowiu i wewnętrznemu spokojowi.