Naciągacz z TINDERA

przepis na proste wegańskie curry z fasoli
Szybkie curry z fasoli
15/04/2020
o czasie, który się zatrzymał
O czasie, który się zatrzymał
30/04/2020
Show all

Naciągacz z TINDERA

Naciągacz z TINDERa uwaga small

Większość z nas pragnie miłości. Szukamy jej na wiele różnych sposobów. Próbujemy czasem ją znaleźć również przez aplikacje i portale randkowe. Trzeba jednak bardzo uważać. Niektórzy próbują wykorzystać naszą potrzebę kochania i bycia kochanym do niecnych celów. 2 dni temu miałam nieprzyjemną sytuację. Pewien wydawałoby się niesamowity mężczyzna próbował wyłudzić ode mnie podstępem 3500 euro.

Naciągacz z TINDERA

Dziewczyny uważajcie, jeśli jesteście na Tinderze. Facet podaje się za właściciela statku lub kapitana. Wyda Wam się idealny. Perfekcyjnie odpowie na wszystkie wasze pytania. To mistrz manipulacji. Oto jego historia:

Chris lat 35 (oczywiście może mieć inne imię, wiek czy twarz) to romantyk, który wiele wycierpiał, ale dużo się uśmiecha. Kilka lat temu zmarł mu ojciec, 3 lata później matka. Na dodatek była dziewczyna zdradziła go z najlepszym przyjacielem. Potrzebuje zmiany, więc przeprowadził się do Twojego kraju. To jego ostatni rejs, ma już pomysł na business na lądzie w Twojej okolicy.

Chris kocha zwierzęta, jest bardzo rodzinny, a Ty jesteś dla niego darem niebios. Niestety psuje mu się turbina na statku. Okolica jest niebezpieczna – w tym rejonie bywają piraci. Pada łączność i nie może wysłać maila z sygnałem SOS, ale może odezwać się do Ciebie na Whatapp’ie (używał numeru +44 7380 346052). Prosi o wysłanie wiadomości na maila: mscglobaldelivery@gmail.com

This is an SOS message from captain Chris Lopez. He has a broken turbine and He needs back up as soon as possible Location coordinates are 12.2502° N, 64.3372° E Arabian Sea

MSC Global Delivery skontaktowało się z dostawcą. Mogą dostarczyć turbinę w 90 minut, ale potrzebują przelew na 3500 euro. Chris próbuje, ale otrzymuje informację o problemie z transakcją:

Fraud on Tinder Transfer Status

Ze względu na słaby zasięg internetu Chris prosi Cię o zalogowanie na jego konto bankowe i zrobienie przelewu w jego imieniu. Oto jego dane do logowania:

bankia.ionlnbnc.com
Acc nun: 9038821493
Passcode: Sparrow10

Nie udaje Ci się. Otrzymujesz wiadomości pełne rozpaczy od ukochanego, który następnie prosi Cię o przelanie pieniędzy na Twoje prywatne konto (by sprawdzić czy to problem z jego kontem czy kontem dostawcy turbiny), by następnie poprosić Cię o transfer z Twojego konta na konto „ekipy ratunkowej”.

A to dane do przelewu:
NAME:osayi Igbinogie
Account number5320171401010880
Bank name BNC10
IBAN:ES5167130002500007533183
BIC/Swift:PFSSESM1
ADDRESS:
Paseo de la Castellana 75
28046 Madrid

Chris, Ben czy George lub inny naciągacz z Tindera wyłudził w ten sposób pieniądze od wielu kobiet na świecie. Porozumiewa się po angielsku i niemiecku. Może posługiwać się zdjęciami innych osób.Tu znajdziesz historie kobiet, które miały z nim kontakt: https://www.fake-scam.info/index.php/topic,29103.0.html Niestety wiele z nich okradł… Ja zorientowałam się, że cała ta sytuacja jest mocno podejrzana i nie dałam się naciągnąć.

Na co zwrócić uwagę, by nie dać się naciągnąć:

  • Nie zgadzaj się na żadne przelewy na prośby obcych osób!
  • Chris na moje pytanie dlaczego nie poprosi jakiegoś przyjaciela o pomoc powiedział, że nie ma przyjaciół (nie ufaj ludziom, którzy nie mają przyjaciół!)
  • Konto bankowe jest na Chrisa a nie jego firmę.
  • Zwróć uwagę na maila: mscglobaldelivery@gmail.com – żadna szanująca się firma nie będzie miała końcówki gmail.com lub podobnej.
  • Podejrzane: Chris nie może wysłać maila, ale może skontaktować się z Tobą na Whatsapp. Może też spróbować zrobić przelew.
  • Sygnał SOS wysyła się radiowo kodem Morsa, nie mailem. W 1999 roku zamieniono sygnał SOS na The Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS).
  • Porównaj logo oraz oryginalną stronę banku Bankia z fałszywą. Różnią się. Logo z piorunem dla banku, serio?
  • Strona fałszywego banku nie była zabezpieczona kłódką widoczną przy adresie strony.
  • Przyglądnij się również jakości grafiki. Widać wyraźnie białą obwódkę wokół logo banku.
  • Słowa mojej przyjaciółki: „Jak trafiamy na ideał, to już jest mega podejrzane”

Dzielę się z Tobą historią z naciągaczem z Tindera, abyś uważał/uważała. Zwracaj uwagę na drobne szczegóły. Warto walczyć o miłość, ale lepiej robić to rozsądnie – nie warto tracić dla niej pieniędzy…

Czy ktoś próbował od Ciebie wyłudzić pieniądze? Jakimi metodami się posługiwał? Podziel się proszę tym w komentarzu poniżej.

Maria Inspires
Maria Inspires
Nazywam się Maria Durczyk. Kocham podróże, ilustrowanie, ludzi. Podróżuję do bliskich i dalekich krajów oraz ku zdrowiu i wewnętrznemu spokojowi.