Kim jest Maria Inspires?

Nazywam się Maria Durczyk. Urodziłam się w Polsce.

I choć mam 33 lata, to tak naprawdę zaczęłam żyć dopiero 4 lata temu. Dlaczego? Gdyż właśnie wtedy przestałam czekać. Czekać na właściwy moment na zmianę, na przypływ gotówki, która pozwoli mi realizować marzenia o bliskich i dalekich podróżach, czekać na nadejście miłości mojego życia, która wszystko zmieni.

Kiedy życie nie pozwoliło mi czekać dłużej, narodziłam się ja – taka, jaką zawsze chciałam być. Odważna, żyjąca chwilą optymistka, która uwielbia zmiany. Mieszkałam już w 5 krajach (Polska, Rumunia, Wielka Brytania (Szkocja), Irlandia, Meksyk). Odwiedziłam 34 kraje, byłam reporterką w Kenii, przez 5 miesięcy samotnie podróżowałam po Azji Południowo-Wschodniej, przeszłam Camino del Norte w Hiszpanii.

Najciekawsze chwile mojego życia? Zgubiłam się w malezyjskiej dżungli, uciekałam przed dzikim słoniem w Tajlandii, poznałam życie ludzi w slumsach Nairobi, medytowałam z buddyjskimi mnichami w Laosie, spotkałam dzieci w pływającej wiosce w Kambodży.

Ale od początku

W wieku 29 lat zdałam sobie sprawę, że jeśli chcę pojechać na wolontariat europejski, to jest to ostatni moment. Wiedziałam, że będę żałować do końca życia, jeśli tego nie zrobię. Rzuciłam wszystko i pojechałam na 9 miesięcy do Rumunii. Właśnie tam nauczyłam się tanio podróżować. Pokochałam jazdę autostopem i couchsurfing. Zjeździłam prawie całe Bałkany.

Następnie przez rok mieszkałam i pracowałam w Szkocji. Kolejny rok nie pracowałam i realizowałam podróżnicze fantazje (Anglia, Maroko, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja, Indonezja, Singapur, Grecja, Polska, Hiszpania, Portugalia, Irlandia). W Irlandii pracowałam kilka miesięcy, znów zamieszkałam w Polsce. A w grudniu 2019 przeprowadziłam się do Meksyku.

Z wykształcenia jestem magistrem sztuki. Z zamiłowania podróżniczką. Z wyboru weganką. Kocham ludzi, rysuję, uwielbiam taniec. Interesuję się uważnością, dbam o zdrowie.

Czytając mojego bloga udasz się w podróż nie tylko do dalekich i bliższych krajów. Będzie to też podróż w poszukiwaniu zdrowia i wewnętrznego spokoju.

Kraje, w których byłam:

Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Kambodża, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indonezja, Irlandia, Włochy, Kenia, Laos, Malezja, Meksyk, Czarnogóra, Maroko, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Watykan, Wietnam

Kraje, w których mieszkałam:

Polska, Rumunia, Wielka Brytania (Szkocja), Irlandia, Meksyk

Współpraca:

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze mną, zerknij tutaj